Türkiye'nin En İyi Paylaşım Sitesine Hoşgeldiniz
Forumdan yararlanmak için üye olunuz!!!
Forumdan yararlanmak için üye olunuz!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

gєℓ∂ιğιηιz ιçιη тєşєккüяℓєя...

AnasayfaGirişAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapanasayfa

İçki içmem, zina yapmam ama devleti soymaktan vazgeçmem

YazarMesaj
wacketsan
ѕιтє ѕαнιвι z4т3η
ѕιтє ѕαнιвι z4т3η
wacketsan

Erkek Mesaj Sayısı : 1369

İçki içmem, zina yapmam ama devleti soymaktan vazgeçmem Empty
MesajKonu: İçki içmem, zina yapmam ama devleti soymaktan vazgeçmem   İçki içmem, zina yapmam ama devleti soymaktan vazgeçmem I_icon_minitimePaz Kas. 02, 2008 6:28 pm

"Şarampol" operasyonu ile gözaltına alınan isimlerin telefonda yaptığı görüşmeler ilginç bir zihniyeti de ortaya koyuyor.

Tutuklulardan N.S. "Ağzıma içki sürmedim, zamparalık yapmam, harama uçkur çözmem" diyerek kendisinin ne kadar olumlu bir kişiliğe sahip olduğunu iddia ediyor ama devleti soymaktan da geri kalmıyor.

KARAYOLLARI ihalelerine girecek müteahhit firmaları organize ettiği, ihaleden çekilen firmalara "çıkma" tabir edilen paranın verilmesini sağladığı iddiasıyla tutuklanan N.S., teknik takibe takıldı. N.S. bir görüşmesinde, "Ağzıma içki sürmedim, zamparalık yapmam kardeş, harama uçkur çözmem ben" diyerek bu yöndeki davetleri reddetti.

Sahte numune

Karayolları ihalelerine fesat karıştırdıkları iddiasıyla tutuklanan altısı bürokrat, 22 müteahhit firma sahibi ve yöneticisinin, onlarca ihaleye fesat karıştırdıkları, Düzce-Bolu Dağı- Abant yolunun asfalt kaplama ihalesini alan firmanın kuruma, "Yapımı üstlenilen işlerde uygun olmayan malzeme kullanımı ve kuruma sahte numune" verdiği tespit edildi.

"Örgüte bilerek yardım etmek, kamu ihalesine fesat karıştırmak, rüşvet almak" suçundan tutuklanan G.T.’yi nöbetçi mahkemede savunan avukatı Harun Nur, "Suçlamaları kabul etmiyoruz, delilleri karartma ihtimali yoktur, müvekkilimin tutuklanması durumunda devletin çok büyük zararları olacaktır, yerine geçen şahıs göreve yeni başlamıştır, serbest bırakılmasını talep ediyorum" dedi.

Telekulağa takılanlar

Organizatör N.S. ile müteahhit M.S.’nin görüşmesinde, 7.5 milyon YTL.’lik bir ihalenin garanti verilen firmada kaldığı, ihaleye giren 15 firmaya 35 biner YTL. ödendiği şöyle anlatılıyor:

N.S. Niye gelmedin karayollarına bugün ekmek vardı

M.S. Ben ne bileyim haberim yoktu, niye aramadın beni haber vermedin

N.S. Namusuma, şerefime hiç aklıma gelmedin haberin vardır sanıyordum. Bir şartname almış olsaydın 35 milyar almıştın işte.

M.S. Tüh ya insan bir haber verir ya

N.S. İnsan bir çocuğa bir şartname aldırtır, 7.5 trilyona aldılar ihaleyi.

M.S. Tabi yav, iş kimindi

N.S. M.O.’nundu. 7.5 trilyona aldılar, 15 kişiydik sen de bi 35 milyarı alırdın.

M.S. Tüh yaa kaçırdık valla

O işi partiden bağlıyor

Organizatör N.S., inşaat sahibi S. ile görüşmesinde başka bir firmanın işleri partiden bağladığını anlatıyor:

S. Yani işlerini nereden hallediyor onlar müdürden mi yukarıdan mı?

N.S. Neyi çıkmayı mı

S. İşi işi

N.S. Parti-parti partiden hallediyorlar

S. Partiden de mi yani, müdürün tek başına bu kadar şeyi yapacağını sanmıyorum zaten

Harama uçkur çözmem

Organizatör N.S., kendisini içki içmeye davet eden müteahhit S.’ye şunları söylüyor:

N.S. Valla ben şimdi gidiyorum

S. Nereye dostunun yanına mı gidiyorsun lan

N.S. Ne dostu ya, benim dostum yok, ben namazında niyazında olan adamım, namaz kılarım, sen şaşardın mı ya

S. Ulan bırak

N.S. Sen şaşırdı mı ya ben hayatımda hiç içki içmedim, vallahi diyorum hiç içmedim

S. Dost ayrı, içki ayrı oğlum

N.S. Vallahi ben hayatımda hiçbirisini yapmadım, harama hiç uçkur çözmedim hayatımda

Biz kazanalım

Organizatör N.S.’nın anlaşmaları konusunda aracılık ettiği iki firmanın sahibi parayı devletin yerine kendilerinin kazanmalarını söylüyorlar:

A. Biz de fiyatı yazdık verdik oraya, yani biz o işi almaya geldik oraya Y..bey

Y. Evet, bakın şimdi şöyle, burada devlet kazanmasın üç beş kuruş kazanacaksa, ya siz kazanın ya biz kazanalım. Burada amacım bu, derdim bu

A. Doğrudur, doğrudur.

Polis ekibin bütün görüşmelerini izlemiş

Karayolları ihalelerine fesat karıştırıldığını, son dönemde hep aynı firmanın ihale aldığını belirleyen polis, beş ay boyunca izledi. Polatlı Kaymakamlık ile Karayolları binasında da anlaşmalar yapılırken kamera ile kaydetti.
http://zeytinliyiz.benimforum.org

İçki içmem, zina yapmam ama devleti soymaktan vazgeçmem
1 sayfadaki 1 sayfası