Türkiye'nin En İyi Paylaşım Sitesine Hoşgeldiniz
Forumdan yararlanmak için üye olunuz!!!
Forumdan yararlanmak için üye olunuz!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

gєℓ∂ιğιηιz ιçιη тєşєккüяℓєя...

AnasayfaGirişAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapanasayfa

Terörle demokrasi bir arada olamaz

YazarMesaj
wacketsan
ѕιтє ѕαнιвι z4т3η
ѕιтє ѕαнιвι z4т3η
wacketsan

Erkek Mesaj Sayısı : 1369

Terörle demokrasi bir arada olamaz Empty
MesajKonu: Terörle demokrasi bir arada olamaz   Terörle demokrasi bir arada olamaz I_icon_minitimePtsi Kas. 03, 2008 7:04 pm

Havadan ve yerden çok yoğun güvenlik önlemleri altında, 5 bakanıyla gittiği Hakkari ve Yüksekova’da, Başbakan Erdoğan yine DTP’ye çattı, bölge halkına barış ve kardeşlik mesajı verdi:

"Birliğimize, beraberliğimize bunlar kurşun sıkıyorlar. Onların benim Kürt kökenli vatandaşlarıma sevdası yok, sevgisi yok, aşkı yok, hizmet anlayışı yok. Sadece istismarları var. Benim Kürt kökenli vatandaşım ’Kürdüm’ diyebilir, Kürtlüğü ile övünebilir. Ortak kimliğimiz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığıdır. Burada bütünleşiriz, birleşiriz. Bunu başarmak durumundayız."

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan’ın çeşitli açılışlar ve partisinin ilçe kongreleri için gittiği Hakkári ve Yüksekova’da çıkan olaylar her iki kenti de savaş alanına çevirdi. Başbakan Erdoğan, DTP’nin protesto çağrıları nedeniyle günlerdir büyük gerginlik yaşayan Yüksekova ve Hakkári ziyaretlerini, helikopterle yaptı. Erdoğan ile birlikte geziye katılan bakan ve milletvekillerini taşıyan Skorsky helikopterlerine, Kobra savaş helikopterleri eşlik ederek güvenlik sağladı.

İki TIR’la perdeleme

Erdoğan’ın zırhlı makam araçları da bölgeye getirildi. Yüksekova’da tören alanının karşısında arka arkaya çekilen bir TIR ve bir kamyonla perdeleme yapıldı. Erdoğan’ın gezisini izlemek amacıyla Hakkari’ye gelen basın mensupları da, taşlı saldırıya uğradı. Erdoğan’a bu gezisinde İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve Tarım Bakanı Mehdi Eker eşlik etti. Erdoğan, ilçe ve kent merkezindeki konuşmalarında hakla şöyle seslendi:

İmralı’da işkence yalan

"Şimdi yerel seçimler yaklaşıyor ya, yerel seçimler yaklaştığı için bir şey uydurmaları lazım. Ne yapmaları gerekiyor? Bir gerekçe lazım. O gerekçe de işte ’İmralı’dakine işkence uygulanıyor. Bunun için biz bu demokratik eylemleri yapıyoruz.’ A’dan Z’ye yalan. İmralı’da işkence filan bir şey yok. Maalesef benim Kürt kökenli vatandaşlarımı aldatmanın gayreti içine gidiyorlar. Geleceksin benim günáhsız vatandaşımın arabasını yakacaksın, devletin araçlarını yakacaksın, ’Bunun adı demokrasi’ diyeceksin, demokratik tepki diyeceksin. Dürüst olalım, dürüst.

Bunların sevgisi yok

Bu oyunlara gelmeyelim, yazıktır, günáhtır. Birliğimize kurşun sıkıyorlar. Onların benim Kürt kökenli vatandaşlarıma sevdası yok, sevgisi yok, aşkı yok, hizmet anlayışı yok. Sadece istismarları var.

’Kürdüm’ diyebilir

Benim Kürt kökenli vatandaşım ’Kürdüm’ diyebilir, Kürtlüğü ile övünebilir. Ama kimse bir başka etnik topluluğa, ’Ben senden daha üstünüm’ diyemez. Ortak kimliğimiz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığıdır. Benim milletim bunlara gereken dersi er veya geç verecek. Şu anda geldikleri noktanın çok daha gerisine gidecekler. Niçin? Çünkü terörle demokrasi bir arada olamaz, bunu böyle bilelim. Terörle özgürlük bir arada olamaz, bunu böyle bilelim."

Yüksek güvenlik /_np/6540/6746540.jpg

Hakkari’de, Başbakan Erdoğan’ı korumak için 200’den fazla özel koruma görevlisi de kente geldi. Güvenlik güçleri Erdoğan’ın geçeceği güzergahları başta olmak üzere hem Hakkari’de hem de Yüksekova’da geniş güvenlik önlemi aldı. Kent merkezlerindeki yüksek binaların üzerine keskin nişancılar yerleştirildi.

5 bakanıyla gitti

Başbakan Erdoğan’ın gelişi öncesi Hakkari ve Yüksekova’da işyerlerinin kepenkleri, araçların ise kontakları kapatıldı. Hem Hakkari hem de Yüksekova’da DTP’li belediyeler çöpleri toplamadı. Hakkari’de Başbabakan Erdoğan’in geçiş güzergahında DTP’li belediye tarafından toplanmayan çöpleri, Valilik Özel İdare Müdürlüğü ekipleri temizledi. Erdoğan’ı Yüksekova tören alanında yöresel kıyafetler giyen kız öğrenciler karşılayarak çiçek verdi. Erdoğan, Devlet Hastanesi’nin yanı sıra yine 150 yataklı Hakkari Devet Hastanesi, sağlık ocakları, afet konutları, sağlık evleri, Şemdinli Köprüsü, Şemdinli içme suyu projesi, stablize köy yolu, asfalt yolların da aralarında bulunduğu 749 projeninin toplu açılışını yaptı.
http://zeytinliyiz.benimforum.org

Terörle demokrasi bir arada olamaz
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Çocukları öldürülen aileler bir arada
» Eşcinseller din adamı olamaz