Türkiye'nin En İyi Paylaşım Sitesine Hoşgeldiniz
Forumdan yararlanmak için üye olunuz!!!
Forumdan yararlanmak için üye olunuz!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

gєℓ∂ιğιηιz ιçιη тєşєккüяℓєя...

AnasayfaGirişAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapanasayfa

Amacım incitmek değildi Türkiye’den özür dilerim

4 posters
YazarMesaj
wacketsan
ѕιтє ѕαнιвι z4т3η
ѕιтє ѕαнιвι z4т3η
wacketsan

Erkek Mesaj Sayısı : 1369

Amacım incitmek değildi Türkiye’den özür dilerim Empty
MesajKonu: Amacım incitmek değildi Türkiye’den özür dilerim   Amacım incitmek değildi Türkiye’den özür dilerim I_icon_minitimePerş. Kas. 06, 2008 7:22 pm

İstanbul ve Ankara’daki iki rehabilitasyon merkezine kılık değiştirerek girip zihinsel engelli çocukların dramını gizli kamera ile çeken İngiliz Kraliyet Ailesi’nin eski gelini York Düşesi Sarah Ferguson Hürriyet’e konuştu.

Ferguson, ’Türkiye’ye kraliyet ailesi üyesi olarak değil iki çocuk annesi çocuk esirgeme vakfı kurucusu olarak geldim. Amacım Türkiye’yi kötü duruma düşürmek veya incitmek değildi. Böyle algılandıysa özür dilerim’ dedi.

GÜNLERDİR süren ve iki ülkeyi politik bir krizin eşiğine sürükleyen, Saray Yetimhanesi ve Zeytinburnu Rehabilitasyon Merkezi’nde ağır zihinsel özürlü çocukların durumu ile ilgili gizli çekimlerde son noktayı bu çekimlerin kahramanı York Düşesi koydu. "Türkiye’yi incitmek istemedim. Böyle algılandıysa özür dilerim" diyen York Düşesi Sarah Ferguson, arkadaşımız Ayşegül Ekinci’ye çok özel açıklamalarda bulundu.

Geçen sene Pakistan’a giden arkadaşımız Ayşegül Ekinci’yle dünya meseleleri konusunda uzun süre sohbet eden York Düşesi, "Ben Kraliyet Ailesi mensubu değilim. Değişik inançlara saygı duyan ve politik olmayan biriyim. Bu nedenle Türkiye’deki yetimhanelerdeki çekimlerin ve izlenimlerimin ardında başka motivasyon aramak yanlış olur" dedi. Özellikle Ankara’daki Saray Yetimhanesi’ne girebilmek için önce normal yolları denediğini söyleyerek "Bize, buranın dekore edilmek üzere olduğu belirtildi ve kısaca izin verilmedi" diyen Sarah Ferguson’a kılık değiştirmekten başka çare kalmamış.

Saray Yetimhanesi için şikayetler olduğunu ifade eden York Düşesi Sarah Ferguson, kılık değiştirmekten başka çaresinin de kalmadığını belirtti. Ve samimiyetle ekledi: "Siz olsaydınız ne yapardınız? Benim kızıl saçlarım dünyaca tanınıyor. Girmek için başvuruda bulunduk, kabul edilmedi. İşte bu nedenle kılık değiştirdim."

Ferguson, "Türkiye’nin AB’ye girmesini çok istiyorum. Amacım, Türkiye’yi küçük duruma düşürmek değil. Politik krize sebep olacak bir şey yaptığımı sanmıyorum. Başbakan Gordon Brown beni bu konuda destekliyor. Ayrıca çocuklarımın babası Prens Andrew da beni bu konuda yüreklendiriyor" diye konuştu.

York Düşesi Sarah Ferguson, sözlerine şunları ekledi: "Kraliyet Ailesi’ne saygım çok büyük. Türkiye’deki yetimhanelerde gördüklerimin hala etkisindeyim. Belki İngiltere de 30 yıl önce benzer durumdaydı. Ama biz yol katettik. Siz de bu konu üzerinde çalişabilirsiniz. El ele verip dünyayı daha yaşanabilir hale getirmek gerek. Yapıcı olalım."
http://zeytinliyiz.benimforum.org
Desertion
Admin
Admin
Desertion

Erkek Mesaj Sayısı : 1407

MesajKonu: Geri: Amacım incitmek değildi Türkiye’den özür dilerim   Amacım incitmek değildi Türkiye’den özür dilerim I_icon_minitimeCuma Kas. 07, 2008 2:39 pm

paylasım için saol Very Happy
http://zeytinliyiz.benimforum.org/
BLooDBRoTHeRs
(¯`·._.·[е(v)ðÑ ^^4£V£R]·._.·´¯)
(¯`·._.·[е(v)ðÑ ^^4£V£R]·._.·´¯)
BLooDBRoTHeRs

Erkek Mesaj Sayısı : 730

MesajKonu: Geri: Amacım incitmek değildi Türkiye’den özür dilerim   Amacım incitmek değildi Türkiye’den özür dilerim I_icon_minitimeCuma Kas. 07, 2008 7:37 pm

paylasım için sağol
devil
Co-Admin
Co-Admin
devil

MesajKonu: Geri: Amacım incitmek değildi Türkiye’den özür dilerim   Amacım incitmek değildi Türkiye’den özür dilerim I_icon_minitimeC.tesi Kas. 08, 2008 10:51 am

paylaşım için tşk Very Happy

Amacım incitmek değildi Türkiye’den özür dilerim
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Emeklilik fonları Türkiye'de büyüyor
» IMF ile anlaşma Türkiye’yi rahatlatır
» 'Kendini Türk hisseden Türkiye'ye gitsin'
» Kuveytliler Türkiye’de banka bakıyor
» Türkiye’nin özgürlükçü Anayasa’ya ihtiyacı var