Türkiye'nin En İyi Paylaşım Sitesine Hoşgeldiniz
Forumdan yararlanmak için üye olunuz!!!
Forumdan yararlanmak için üye olunuz!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

gєℓ∂ιğιηιz ιçιη тєşєккüяℓєя...

AnasayfaGirişAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapanasayfa

DİNİ BİLGİ

2 posters
YazarMesaj
Blood_Hawk
Üye
Üye
Blood_Hawk

Erkek Mesaj Sayısı : 721
Lakap : haykopat

DİNİ BİLGİ Empty
MesajKonu: DİNİ BİLGİ   DİNİ BİLGİ I_icon_minitimeSalı Ekim 28, 2008 7:04 pm

ALINTI
Alıntı:
Allah varlıksa eğer başlı ve sonludur... allah varlık değilse eğer, sadece düşünce ürünüdür... bir imajdır. Ve görünen oki sadece belli düşünsel yada sosyal acizliklere sahiplerin düşünsel dayanağıdır.... Sorgulamayı konu allah olunca kesmek kaypaklıktır... inanç doğmadır... dogmalar sorgusuzdur.. koyunluk gerektirir...
sorgula ya da sorgulama allahı... karar kişiye aittir....

bunlar senin fikirlerin... hem sorup,hem yazıp, hem cevap vermişsin ilginç bir fantazi!...üçü bir arada...

saygılar....

ALINTI
Alıntı:
Yani gözlem ve sorgu ile allah inanacı oluşurmu diyorsun?
O halde neden tanrı kavramına ait tek bir bilimsel veri yoktur bunu söyle?
Kalıplar derken? neyse hiç girmiyorum bu konuya...
Allah varlıktır kabul ettin...
Şimdi söyle bakalım, allahın varlığı sorgulanabilirmi?
Sorgulanamazsa bunun sebebi nedir?

ALINTI
Alıntı:
Yani gözlem ve sorgu ile allah inanacı oluşurmu diyorsun?

sorgu demıyorum!.... ama dıkkat et sorgulamak yanlıs,kotu,ayıp,kaka da demıyorum!.. sadece sorguladıgın sey bır HAKİKATse gene ona cıkacaksın dıyorum...yanı sen dunyayı bır noktadan yurumeye baslayacaksın ve tekrar aynı noktaya gene geleceksın dıyorum ve bu hiç bitmeyecek...ama gozlem cok farklıdır gozlem olanı idrak etmektir...olan o sey neyse,nasıl isimleniyorsa o, onu oldugu anda ve oldugu noktada hazır bır sekılde bulacaksın!.. burdada zaten idrak vardır...zaten o olan deneyım neyse senın ıcın olacak...çünkü bir deneyimin yaratılması için bile önce deneyimin gelip ulaşacagı bir varlık gerekir...ama sorgu tekniğinde ise sen olup bitmiş olanın ve olması muhtemel olabilecek olanın peşine düşersin,buda seni hep aynı nokta,hep bir olmuşa götürecektir...ve yaşanmış bir şeyi yaşanmamış gibi farz edeceksindir!..işte ALLAH bana göre herşeyin ulaşa bilecegi son noktadır o doyumdur...sen ona ne dersen de...ben on aALLAH diyorum...

ALINTI
Alıntı:
O halde neden tanrı kavramına ait tek bir bilimsel veri yoktur bunu söyle?

bir tanrımı edinmek istiyorsun?
şunu bil ALLAH zorla edilenilenlerden degildir!..o apaçık kendini ve hakikatini ortaya tezahür ettirmiştir...ALLAH ın idraki için bir kimya sadece insanın içindedir...yeterki samimi gözlemle hatta gözlemlediğini ALLAH a bile baglama hiç bir kalıpta sıkışma...nasıl bir deneyde hakikat kendini gösteriyorsa!... bu gözlem deneyindede gerçek insana öyle gözükür...bana göre her bilimsel bulguda ALLAH bütün isimleriyle orda...sadece sabır....
ŞeHz4D€..!
Üye
Üye
ŞeHz4D€..!

Erkek Mesaj Sayısı : 847

DİNİ BİLGİ Empty
MesajKonu: Geri: DİNİ BİLGİ   DİNİ BİLGİ I_icon_minitimeC.tesi Kas. 08, 2008 6:51 pm

paylaşım için tşkler...
http://zeytinliyiz.benimforum.org/

DİNİ BİLGİ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» DİNİ BİLGİ
» DİNİ BİLGİ
» DİNİ BİLGİ
» DİNİ BİLGİ
» DİNİ BİLGİ