Türkiye'nin En İyi Paylaşım Sitesine Hoşgeldiniz
Forumdan yararlanmak için üye olunuz!!!
Forumdan yararlanmak için üye olunuz!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

gєℓ∂ιğιηιz ιçιη тєşєккüяℓєя...

AnasayfaGirişAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapanasayfa

DİNİ BİLGİ

2 posters
YazarMesaj
Blood_Hawk
Üye
Üye
Blood_Hawk

Erkek Mesaj Sayısı : 721
Lakap : haykopat

DİNİ BİLGİ Empty
MesajKonu: DİNİ BİLGİ   DİNİ BİLGİ I_icon_minitimeSalı Ekim 28, 2008 7:03 pm

ALINTI
Alıntı:
tutturmuşsunuz bi allah sonsuz büyüklüktedir... o kadar yüce ise neden hacme ihtiyacı var?allah sonsuzdan beri vardır...o halde neden bizim gibi zaman içinde sıkışmış varlıklarla muhattap?
allah herşeyi bilir.... o zaman düzgün bir kitap ve türlü çeviri yollasaydı....

sanki su anda kuran okumaktan aciz biriyle konusuyorum ögrenme imkanı elinde ve bir dünya cevrilmiş kaynak var...bir ikincisi ben kurana inanırım ama kuran hakkında cok yaygın bir düşüncem yoktur!... cok detaylı bir araştırmamda!... ama onada İMAN etmişimdir...ve bana senin anlatmaya calıştıgın tarzda bir absürtlük su ana kadar içermemiştir ve içermeyecektir çünkü onun komünü ALLAHA baglıdır...dediğim gibi eşşek sizin nereye çekerseniz oraya gider...

ALLAH herşeyi bilirden kasıt evrende dahil içindekiler hatta içindekilerinde içi dir!...ama bu bilgi seni yönlendirmez ama bundanda aciz degildir!...

ALINTI
Alıntı:
allah mutlak iyidir... o halde kötülük olgusunu neden taşır?

hayır ve şer allahtan dır!...ALLAH iyi veya kötü değildir...en azından bunu sen bilemezsin1!... bende!... ALLAH yolunda HAYIR vardır!...
ADALET birşeyi bagışlamıştır ama birşeyide cezalandırmıştır!....işte HAK budur herkesin nasibini aldıgı şey...iyi ve kötü diye birşey ALLAH ta isim degildir!...bunlar dünyasal insan cıkarlarının tezahürüdür...

ALINTI
Alıntı:
allah bağışlayıcıdır? o zaman neden ona inanmayanlara cehennemde yakar?

inançsız olan tarafsız olur tarafsız olanda bertaraf olur!...inanmayanlar zaten hem bu dünyada hem diğerinde cehennemdedir...ALLAH ın gazabı yani insanların yaptıkları işlerden sonra çektikleri pişmanlıkları bu dünyada cehennemdir!...bu dünyada cehennemi yaşayıp o pismanlıgın HAKK ının anlamayan bilincindede bunu tasıyacaktır!....ALLAH ise herşeye HAKK ını eşit verendir...kimse yanmadan aydınlanamayacak merak etme sen!...

ALINTI
Alıntı:
Ve 2. sorun... allah öyledir böyledir.... eee sorarlar adama nerden biliyorsun peki? bilmediklerin boyunu aştığı için uydurmuş olma bunu?

evet belki haklısın neden bana güvenesin ki ben bilmediğimi söylüyorum!...ama su kesin bir noktadan ALLAH a kosuyorum eger temelim çürükse bu zaten yıkılacak ve yanlışı görecegim ve dogru şekilde ilerleyecegim!...eger bir insan iki kere aynı yanlısı yapıyorsa bilki o işte gönülsüzdür!...ama o işte gönüllü olan kişi ikincisinde dogruyu bulacak ve hep aynı dogruda odaklanacaktır ve dogrusunda istikrar olacaktır...reddetmek kolaydır ama kabullenmek daha zordur!...ve ALLAH dogruya eriştirendir!...

bilgiden kasıt ne orda?ALLAH akıldan cok kalp ile ulaşılandır!...akıl sadece bir idrak edicidir ve depolayıcıdır sevgiyle ekilmeyen bilgi dogruya kullanılmak için ugrasılmaz!...
ŞeHz4D€..!
Üye
Üye
ŞeHz4D€..!

Erkek Mesaj Sayısı : 847

DİNİ BİLGİ Empty
MesajKonu: Geri: DİNİ BİLGİ   DİNİ BİLGİ I_icon_minitimeC.tesi Kas. 08, 2008 6:51 pm

paylaşım için tşkler...
http://zeytinliyiz.benimforum.org/

DİNİ BİLGİ
1 sayfadaki 1 sayfası